Invisalign

Przezroczysty aparat Invisalign to najbardziej zaawansowany system nakładek na świecie. W przeciwieństwie do alignerów innych firm, jako jedyny oddziałowuje na wszystkie zęby, dzięki czemu leczenie nim jest najskuteczniejsze.

Czym są nakładki ortodontyczne?

Aparaty ortodontyczne Invisalign, to bardzo cienkie, przezroczyste szyny wykonane z materiału termoplastycznego SmartTrack. Stworzony z myślą o nakładkach Invisalign, został przebadany pod kątem bezpieczeństwa oraz dostosowany do wszelkich norm. Każda nakładka przygotowywana jest indywidualnie po zeskanowaniu Twoich zębów, a następnie wyprodukowana przez firmę Invisalign za pomocą druku 3D. Dzięki dokładnemu dopasowaniu do linii dziąseł, zapewniają optymalny komfort i wygląd.

Jak działają przezroczyste aparaty Invisalign?

Cienka szyna Invisalign delikatnie przesuwa zęby w docelową dla nich pozycję. W przeciwieństwie do aparatów drucianych, które ciągną zęby od przodu, nakładka otacza je z wielu stron, dzięki czemu, leczenie jest nie tylko bezbolesne, ale przede wszystkim skuteczniejsze. Możliwość wyjmowania aparatów ortodontycznych Invisalign pozwala na na bezproblemowe szczotkowanie oraz nitkowanie zębów, dzięki czemu nie musisz obawiać się o utrzymanie perfekcyjnej higieny jamy ustnej.

Zgodnie z indywidualnym planem leczenia, nakładki należy wymieniać zwykle co 7-14 dni, aby stopniowo wyrównywać zęby. Aby ułatwić Ci organizację, każdy zestaw nakładek znajduje się w osobnym opakowaniu z wpisaną dokładną datą ich zmiany, a system Dental Monitoring pozwala na samodzielne monitorowanie postępów leczenia.

Co to jest Dental Monitoring?

Poza wizytami kontrolnymi w klinice, leczenie ortodontyczne w Beautiful Smile Monika Chaba, umożliwia Ci samodzielne monitorowanie postępów leczenia z każdego miejsca. Pozwala to zmniejszyć liczbę wizyt kontrolnych, a jednocześnie powoduje, że lekarz regularnie monitoruje leczenie. Wiemy, jak zajęty jest dziś każdy, dlatego Beautiful Smile, jako jedyna klinika w woj. pomorskim wychodzi naprzeciw swoim Pacjentom i zapewnia kontrolowanie postępow leczenia ortodontycznego bez spędzenia czasu na fotelu dentystycznym lub w drodze do nas. Za pomocą aplikacji Dental Monitoring, a także systemu Skan Box Pro, gdy zostaniesz do tego wezwany przez powiadomienie z aplikacji DM, za pomocą skanera samodzielnie wykonaj skan zębów, a następnie postępuj zgodnie ze wskazówkami udzielonymi przez lekarza dostępnymi rówież w aplikacji.

FILMIK SKAN BOX PRO I SKANOWANIE

Przebieg leczenia Invisalign w 3 krokach

Już dziś umów się na konsultację i przekonaj się, jak może wygląć Twój piękny uśmiech.
  • Krok 1:

    Przy użyciu skanera, zespół Beautiful Smile Monika Chaba na pierwszej wizycie bezboleśnie wykona precyzyjne skany 3D zębów oraz wykona zdjęcia RTG także w klinicę. Następnie ortodonta omówi z Tobą wstępny plan leczenia i zaprezentuje możliwe efekty. Po konsultacji w klinice, drogą e-mailową otrzymasz cyfrową prezentację ClinCheck, która wizualizuje indywidualny i szczególowy plan leczenia, a także zdjęcia metamorfozy „przed” i „po”.

  • Krok 2:

    Po zaakceptowaniu planu leczenia, zespół Beautiful Smile Monika Chaba zamawia zestaw spersonalizowanych przezroczystych nakładek, które są produkowane indywidualnie dla Ciebie przez firmę Invisalign, i które zostaną przekazane Tobie na kolejnej wizycie. Aparat Invisalign jest niemal niewidoczny i łatwo zdejmowalny, więc nie trzeba zmieniać nawyków żywieniowych ani sposobu mycia zębów. Należy jedynie pamiętać, że w celu planowego przebiegu leczenia, nakładki należy nosić przez 22 godziny dziennie.

  • Krok 3:

    Po zakończeniu leczenia ortodontycznego wykonujemy retencję, aby utrwalić efekty leczenia.

Koszty leczenia

Atutem leczenia przezroczystym aparatem ortodontycznym Invisalign są przewidywalne przewidywalne koszty.
UsługaCena PLN
Konsultacja
150
Skanowanie
200
Plan leczenia
1 200
Retainer Vivera jeden łuk
1 500
Pakiety Invisalign*
dla dzieci:
First
6 000
dla nastolatków i dorosłych:
LITE
10 000
MODERATE
12 000
COMPREHENSIVE/FULL
14 000
*Wizyty kontrolne w cenie pakietów

FAQ

Ile trwa leczenie?

Przezroczyste aparaty ortodontyczne Invisalign, stosuje się zarówno w przypadku złożonych wad zgryzu jak i drobnych nieprawidłowości. Długość każdego leczenia jest dostosowywana indywidualnie dla każdego Pacjenta i trwa średnio 12 – 18 miesięcy. Pierwsze efekty można jednak zauważyć po 6 miesiącach, a niektórzy pacjenci odczuwają różnicę już po 3 miesiącach leczenia.

Jak należy dbać o nakładki?

Nowe nakładki przed użyciem należy przemyć zimną wodą. Następnie, przed każdym założeniem trzeba wyczyścić je szczoteczką do zębów z miękkim włosiem oraz wodą i niewielką ilością pasty do zębów i dokładnie opłukać. Do czyszczenia przezroczystych aparatów Invisalign nie można stosować produktów przeznaczonych do czyszczenia protez, a także nie zanurzać nakładek w płynie do płukania jamy ustnej. Te produkty mogą uszkodzić powierzchnię nakładki, powodując jej matowienie i wieksza widoczność nakładki w jamie ustnej.

Czy można jeść i pić bez ściągania nakładek?

Nakładki należy zdejmować do jedzenia i picia, ale nie ma potrzeby zdejmowania nakładek do picia zimnej wody.

Czy nakładki mogą nosić osoby w każdym wieku?

Leczenie ortodontyczne przezroczystymi nakładkami Invisalign to idealne rozwiązanie zarówno dla osób dorosłych jak i dzieci, u których dopiero zaczęły wypadać zęby mleczne.

Czy nakładka nie pęknie przy zdejmowaniu?

Przezroczyste aparaty ortodontyczne Invisalign wykonane są z materiału SmartTrack, który został opracowany specjalnie do ich tworzenia. SmartTrack to materiał trwały i elastyczny, co czyni go idealnym dla aparatów ortodontycznych ze względu na jego odporność na uszkodzenia lub złamania.

Napisz do nas

Beautiful Smile Monika Chaba
Gdynia, ul. Unruga 52
+48 570 202 202

© 2022 Beautiful Smile Monika Chaba